Az omikron nem Dél-Afrikában tűnt fel először, hanem Európában!
Incshon, 2021. november 29. Védőruhát viselő utasok érkeznek a szöuli Incshon nemzetközi repülőtéren 2021. november 29-én. A dél-koreai egészségügyi hatóságok beutazási tilalmat rendeltek el nyolc afrikai országból, hogy megakadályozzák az új típusú koronavírus Dél-Afrikából származó, omikron variánsának bejutását. Fotó: MTI/EPA/YNA/Yonhap
Hollandiában már a Dél-afrikai Köztársaság bejelentése és az onnan induló járatok érkezése előtt azonosították a koronavírus omikron nevű variánsát – közölte a holland közegészségügyi intézet (RIVM) kedden.
A holland közegészségügyi intézet tájékoztatása szerint az omikront két, november 19-én és november 23-án vett vizsgálati mintában is kimutatták Hollandiában. Arról, hogy az érintettek jártak-e Dél-Afrikában, még nincsenek információk – írja a BBC.
Emlékeztettek, egy Johannesburgból és egy Fokvárosból induló járaton legalább 14, a koronavírus új változatát hordozó ember érkezett Hollandiába november 26-án.
“Egy speciális PCR-teszt során a minták rendellenességet mutattak ki a tüskefehérjében”
– közölte kedden a korábbi eseteket bejelentő Országos Közegészségügyi Intézet (RIVM).
“Ez felvetette az aggodalmat, hogy az Omicron variáns… érintett lehet. Az egészségügyi tisztviselők értesítik az érintett személyeket, és megkezdik a forrás- és kapcsolatkeresést” – közölték.
A holland hatóságok eközben több ezer olyan utassal is igyekeznek felvenni a kapcsolatot és tesztelni őket, akik Dél-Afrikából, Botswanából, Eswatiniból, Lesothóból, Mozambikból, Namíbiából és Zimbabwéból utaztak.
A RIVM azt is közölte, hogy a vasárnapi két járat utasai között az Omicron több különböző törzsét találták meg.
“Ez azt jelenti, hogy az emberek nagy valószínűséggel egymástól függetlenül, különböző forrásokból és különböző helyszíneken fertőződtek meg”
– mondta egy szóvivő.
Nem valószínű, hogy valaha is pontosan megtudjuk, mikor és hol jelent meg először az Omicron.
Nem minden országnak van azonban lehetősége arra, hogy elvégezze ezeket a további ellenőrzéseket. Még az Egyesült Királyság, amely a technológiát használó élvonalbeli országok közé tartozik, sem képes minden pozitív Covid esetet átvizsgálni annak megállapítására, hogy melyik variáns az okozó.
A PCR-tesztek eközben utalhatnak arra, hogy egy Covid eset omikron lehet, de nem tudják biztosan megerősíteni.
A világ számos országa felfüggesztette a dél-afrikai régióból érkező repülőgépek fogadását, mások az onnan érkező utasokra vonatkozó beutazási szabályokat szigorították.
Az Európai Bizottság pénteken a légiközlekedés leállítását javasolta a tagországoknak a dél-afrikai régióból és valamennyi érintett országból, hogy korlátozzák a vírus terjedését.
A Dél-afrikai Köztársaság illetékes hatóságai csütörtökön számoltak be arról, hogy az országban a koronavírus új variánsát fedezték fel, amely akkor a B.1.1.529 nevet kapta.
A közlés szerint az új variáns aggodalomra ad okot, mert könnyebben kikerülheti a szervezet immunválaszát, valamint gyorsabban terjed.
Szakértők szerint az új változat mutatja az eddigi legnagyobb számú mutációt az eredeti koronavírus-variánshoz képest, és most elsősorban azt kell vizsgálni, hogy át tud-e valamilyen mértékben hatolni a koronavírus ellen jelenleg használatos oltóanyagok nyújtotta védelmen. Itt vannak az első tapasztalatok, hogy mennyire okozott súlyos betegséget az omikron vírusváltozat, részletek itt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén
Minden kék szemű ember ugyanazon őstől származik